Kontrust BOMBA

Oficjalne polskie forum zespołu Kontrust
Teraz jest 13 sie 2020, o 13:49

Strefa czasowa: UTC + 2

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2011, o 13:54 
Administrator

Socek zadal trafne pytanie: "Dlaczego wszyscy Kontrust porownuja z Guano Apes?". Ja sam poznalem Agate i tworczosc Kontrust 4 lata temu wlasnie przez muzyke Guano Apes (Kontrust obracal sie w srodowisku fanow GA).

Porownuja z jednego glownego powodu - wokal i styl spiewania podobny do poczatkow GA. Rozmawialem z Agata i sama przyznala, ze inspracja dla jej stylu spiewania jest Sandra Nasic, wiec tu mamy wyjasnienie. Dobry fan GA rozpozna stylistyke podobna do Pani Nasic:)

PostNapisane: 19 sie 2011, o 19:41 

też poznałam Kontrust przez fanów GA (bo wśród nich sobie gaworzę i funkcjonuję). I przypomina mi on GA nie tylko muzycznie. Ma power, energię i chęci jak GA z czasów PLAG. Młodzi gniewni :) Do tego grają dość ostro rockowo, a z tego co udało mi się podsłuchać, to zanim Agata weszła, grali trochę ostrzej, hard, jakoś nawet metalowo. Ale nie znam się na stylach :)
No i oczywiście - oba zespoły crossover. Trochę inny ale mimo wszystko ;) Teraz bardziej się różnią (GA nie ma już takiego młodego 'crazynostwa' i chęci, choć i tak nieźle dają czadu i GA poszło bardziej w elektro). Niemniej, jakby rzucić płytę Kontrust i PLAG to nieobeznany człek miałby lekką zagwozdkę... na pierwsze 2 minuty, bo potem różnice widać :D

PostNapisane: 20 sie 2011, o 13:08 

Ja, szczerze mówiąc, nie miałem wielkich okazji porównywania Kontrustu do GA z powodu tego, że ... po prawie Guano nie znam. Jakoś tak wyszło, że nie miałem okazji poznać ich muzyki jakoś bardziej stąd w tym klimacie muzycznym wychował mnie Kontrust. Niemniej gdy kiedyś zarzuciłem Bombą i Phonosapiens 'na forum klasowym' i nauczyciel zauważył, że są podobni do Guano Apes, co potwierdziły dwie osoby bardziej w temacie :)

PostNapisane: 20 sie 2011, o 13:30 

Jakieś podobieństwo jest , ale ja skłaniam się bardziej w stronę Kontrust'u .
Ale jakieś podobieństwo jest na pewno .

PostNapisane: 22 sie 2011, o 20:57 

podobieństwo jest spore :) nawet bardzo. ale do pierwszych płyt GA. Teraz GA się zmieniło. I na ich energię padł elektroniczny cień (ażeby tak poetycko sie wyrazić ;) ). Natomiast Konrust to jest normalnie PLAG thing ;)

PostNapisane: 29 sie 2011, o 15:53 
Administrator

Jeszcze dorzuce maly fragment wywiadu dla ActiveRock:

AR: To jednak jesteś zakorzeniona w polskiej muzyce. A co poza polskimi zespołami i artystami cię inspiruje?
Agata: Oczywiście Guano Apes (śmiech), niestety nie mogę tego ukryć, Sandra Nasic jest świetna, ma świetny głos. Poza tym System Of A Down, Metallica, My Chemical Romance, bardzo lubię też drum'n'bass, co właściwie wcale do mnie nie pasuje, do mojej muzyki, ale co tydzień chodzę na dyskoteki drum'n'bass. Jest jeszcze wielu innych, artystów, ale ciężko byłoby mi ich teraz wszystkich wymienić. Powiedziałam o tych dla mnie najważniejszch

PostNapisane: 8 wrz 2011, o 14:55 

Witam serdecznie :) Mój pierwszy post, może Greed'a ktos już tu z forum zna dzięki forum GA :) Generalnie ja także poznałam Kontrust przez GA, na początku hmm posłuchałam i spodobało mi się,ale jakos szczególnie nie szalałam.Dzięki Woodstockowi jestem jak najbardziej na tak:) Kocham Guano Apes i tej miłosci nic nie przebije,ale Agata i chłopaki są na drugim miejscu i zawsze się udam ze zgraną ekipą na Ich koncert :)

PostNapisane: 10 wrz 2011, o 15:33 

Ja tam nawet bez zgranej ekipy, choćby sam, to się udam ;)

PostNapisane: 12 wrz 2011, o 12:12 

No to ja będę Twoją ekipą jak coś, bo też chce jechać :D Kto jest z Nami? Ręka w górę...

PostNapisane: 13 wrz 2011, o 15:05 
Administrator

Zajrzycie do dzialu Trasa ;)

PostNapisane: 14 wrz 2011, o 13:05 

O! Szykuje się piękny początek nowego roku :D Czyli widzimy się w Poznaniu :D

PostNapisane: 2 kwi 2020, o 16:32 

Witam serdecznie :) Mój pierwszy post, może Greed'a ktos już tu z forum zna dzięki forum GA :) Generalnie ja także poznałam Kontrust przez GA, na początku hmm posłuchałam i spodobało mi się,ale jakos szczególnie nie szalałam.Dzięki Woodstockowi jestem jak najbardziej na tak:) Kocham Guano Apes i tej miłosci nic nie przebije,ale Agata i chłopaki są na drugim miejscu i zawsze się udam ze zgraną ekipą na Ich koncert :) bed sheets , comforter sets , gul ahmed bed sheets , bridal bed set , quilted bedspreads , cotton mattress near me , winter blanket , vicky razai , sofa cover set , buy pakistani lawn suits online

Strefa czasowa: UTC + 2